Ustawiamy fotel biurowy

Jeśli chcemy zapewnić sobie w pracy dobre samopoczucie i faktycznie wysoką wydajność, to przede wszystkim musimy zadbać o odpowiedni fotel biurowy dla siebie.

fotele biurowePraca na niewygodnych meblach tego typu po pewnym czasie prowadzi do ogólnego rozdrażnienia i trudności z koncentracją, co oczywiście bardzo źle wpływa także na naszą efektywność – niekiedy sprawiają one, że zwyczajnie nie jesteśmy w stanie dobrze skupić się na swoich obowiązkach w pracy. Do tego wszystkiego należy dodać także inne konsekwencje, takie jak bóle pleców oraz wiele innych dolegliwości zdrowotnych, które z czasem mogą przerodzić się w naprawdę poważne problemy.

Warto w takim razie poświęcić tej kwestii jak najwięcej czasu przy okazji wybierania dla siebie mebli biurowych, bowiem jest to niesamowicie wręcz istotna decyzja dla każdego z nas. Trzeba dodatkowo wiedzieć, że samo tylko wybranie odpowiedniego dla siebie modelu to tylko jedna sprawa. Inną niezwykle ważną kwestią jest również ustawienie fotela w taki sposób, aby był on dostosowany do wszystkich naszych indywidualnych potrzeb.

wygodny fotel biurowyDo najważniejszych parametrów które musimy ustawić należy wysokość fotela. Należy ustawić ją tak, aby nasze nogi mogły swobodnie spoczywać na ziemi, zaś kolana były lekko rozwarte – wówczas nie blokują one prawidłowego przepływu krwi. W prawidłowej pozycji między udem a podudziem powinien być zachowany kąt prosty.

Aby prawidłowo ustawić podłokietniki, należy usiąść w wygodnej dla siebie pozycji i ustawić się możliwie najbliżej biurka. Nasze łokcie powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Najlepiej jest wybrać dla siebie fotel w którym podłokietniki są przesuwane horyzontalnie, bowiem dzięki temu będziemy mogli dopasować ich prawidłową odległość od biurka.

W czasie pracy bardzo ważne jest opieranie ramion na podłokietnikach, bowiem dzięki temu nasz kręgosłup jest znacznie mniej obciążony i narażony na różnego rodzaju dolegliwości. Podczas wybierania dla siebie fotela warto zwracać uwagę także na oparcie, które powinno być odpowiednio wyprofilowane i dopasowane do kształtu naszych pleców.