Wygodne i efektywne siedziska do biura

Komfortowe miejsce pracy

Stałym elementem każdego biura powoli staje się miejsce, w którym można spokojnie usiąść z dala od miejsca pracy, porozmawiać przez telefon lub po prostu odpocząć chwilę i zrelaksować się.

Do stworzenia takiego miejsca potrzebne są odpowiednie siedziska. Kwestia ich wyboru nie jest wcale prostą sprawą. Potrzebne jest tutaj bowiem realne uzyskanie komfortu i przynajmniej funkcjonalne wydzielenie przestrzeni wypoczynkowej od reszty biura, by rozmowa telefoniczna mogła zostać przeprowadzona w spokoju, a odpoczynek nie był zakłócany przez innych współpracowników.

Komfort pracy

W takim miejscu można oczywiście także pracować. Wystarczy tylko wziąć ze sobą laptopa i już się jest osobą produktywną, często w towarzystwie innych równie produktywnych osób z laptopami. Nowoczesne firmy zachęcają do wykonywania pracy w tym podejściu. Najlepsza do tego może być sofa w charakterze domowym, ale posiadająca wysokie i sztywne oparcie umożliwiające wykorzystywanie jej jako miejsca pracy. Nie ma oczywiście szans na to, by w takich zadaniach sprawdziły się meble typowo domowe czy klasyczne krzesła obrotowe.

Producent mebli

Bardzo ważna jest w tej kwestii zmiana podejścia prezentowanego przez firmy meblarskie. Przestały one zgadywać, jakie potrzeby może mieć firma i nie narzucają już jej konkretnych rozwiązań czy stylistyki. Z roli dostawcy masowego produktu stały się dostawcami rozwiązań i ogólnie rozumianej wiedzy odnośnie odpowiedniego urządzania biur. Firma konsultuje się z producentem mebli i razem układana jest koncepcja odpowiednia dla danej organizacji. Jest to droższa forma współpracy, ale broni ją wysoka efektywność uzyskanych rozwiązań, które poprawiają wydajność pracowników.

Funkcjonalne i wygodne biuro

Zmiany dotykają nie tylko miejsc pracowitego wypoczynku. Nowy paradygmat biurowy odchodzi od racy indywidualnej przy biurkach na rzecz uczestnictwa w spotkaniach i szkoleniach, które mogą zajmować nawet 70% całego czasu pracownika. Przekłada się to chociażby na konieczność nowego spojrzenia na siedziska w salach konferencyjnych, gdzie oferuje się obecnie krzesła obrotowe bardzo bogatych możliwościach ruchu. Są tam też kontenery mobilne i wszystko to, co może być potrzebne pracownikowi nie tyle wstającemu od biurka, co działającego w jego orbicie.